Neden Mesken

Home / Neden Mesken


Yeni nesil çelik yapı sistemi:   «Gazbeton  +  Hafif Çelik Konstrüksiyon»

Mesken Çelik Yapı, kendine ait patentli üretim teknolojisi ile çelik konut sektöründeki genel anlayıştan bağımsız olarak “çelik + gazbeton” bileşenli hibrit üretim şekliyle yüksek kalite standartlarını belirlemiş ve sadece üstün kaliteli yapılar üretmeye odaklanmıştır.


Daha yoğun çelik kullanımı: Çelik yapılarda sağlamlığı belirleyen en önemli unsurlardan biri kullanılan çelik miktarıdır yani çelik kalınlığı ve sıklığı yapının sağlamlığını garanti etmekte belirleyicidir.  Bunun yanında, titiz mühendislik nosyonu, bağlantı elemanları, uygulama kalitesi olmazsa olmaz diğer unsurlardır. Mesken Çelik Yapı, tek katlı yapılarda toplam 2 mm et kalınlığında galvanize edilmiş çelik profiller kullanmaktadır ki bu miktar sektör ortalamasının iki katıdır.

Gazbeton Dolgulu Çelik Duvar Sistemi…

Gazbeton tuğla, içi hava dolu süngerimsi yapısıyla izolasyonu yüksek bir yapı elemanıdır. Taşıyıcı hafif çelik konstrüksiyon sistemi ile birleştiğinde, mevcut yapıya ilave direnç kazandırması yanında, ısı izolasyonuna destek olur. Yapı tamamlandıktan sonra duvarda her türlü çivi, dübel, askı aparatı asmaya, içinde tesisat geçirmeye imkan sağlar.

Esnek Mimari Tasarım:

Hiç kimse bir başkasıyla aynı değildir. İki aile de aynı değildir. Peki neden ev planları aynı olsun? Bizler, tıpkı sizin gibi hayalinizdeki evin de benzersiz olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden evinizin kat planını sizinle birlikte geliştiriyoruz.

Mantolama veya Her Türlü Sıva & Kaplama Seçeneği…

Tuğla dolgulu hafif çelik duvar sistemi sayesinde, yapılarımıza her türlü sıva ve cephe kaplama malzemesi kolaylıkla uygulanabilir ve bu sayede tüm yapılarımız farklı dekorasyon anlayışlarına göre özelleştirilebilir. İç cephede fileli sıva uygulaması ile hem dayanıklı, hem de görsel açıdan yüksek standartlara kavuşturulur.

Asırlık Ömür / Düşük Bakım Maliyeti:

Yapı iskeletinin ana hammaddesini oluşturan çelik + gazbeton ve dış cephede uygulanan mantolama/sıva/doğal taş kaplama vb. sayesinde yapılarımız asırlık ömrü olan, 4 mevsim yaşanacak konutlardır.  Bakım maliyeti düşük olduğu için bütçe dostu ve ekonomik olma özelliğine sahiptir.

Yüksek Isı Yalıtımı:

Gazbetonlu hafif çelik duvara ilaveten dış cephede istenilen kalınlıkta mantolama uygulaması ile Sıfır Enerji Bina / Pasif Ev standartlarına varan düzeyde ısı yalıtımı sağlanabilir.

Ekonomik Yapı Sistemi:

Daha uzun kullanım ömrü, daha kısa üretim süresi, yüksek ısı yalıtımı sayesinde düşük enerji maliyetleri ve düşük bakım maliyeti gibi özellikler, yapılarımızı alternatiflerine göre en verimli ve ekonomik yapı statüsüne koymaktadır. Üstelik gazbetonlu çelik duvarlar daha az yer kapladığından ve duvarlarda kolon kiriş çıkıntısı olmadığından dolayı %8-12 oranında daha fazla ‘net kullanım alanı’ sağlar. Bu da, aynı oranda maliyet avantajı sağlaması anlamına gelir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Sayfalar…